Odsouzené ženy ve věznicích jsou vystaveny riziku násilí ze strany biologicky odsouzených mužů, kteří se identifikují jako ženy

Kanadské odsouzené ženy čelí ve vězení sexuálnímu zneužívání a násilí ze strany „trans“ biologických mužů…

Odsouzené ženy v kanadských věznicích jsou vystaveny riziku násilí ze strany biologicky odsouzených mužů, kteří se identifikují jako ženy, ale nikdo není ochoten o tomto problému mluvit ze strachu, že bude označen za transfobní, řekl aktivista RT.

Heather Mason, která sloužila ve vězeňském systému Kanady, uvedla, že na vlastní kůži zažila nebezpečí, která přináší umístění biologických mužů do ženských vězení.

Kanada umožňuje mužům zvolit si výkon trestu v ženském vězení, pokud tvrdí, že se identifikují jako ženy – bez ohledu na to, zda podstoupily operaci nebo hormonální terapii.

Kanada není sama, kdo umožňuje biologickým mužům odpykat si trest v ženských věznicích. Kalifornie přijala podobnou politiku v lednu, což vedlo ke zprávám o zneužívání a dokonce znásilnění spáchaných vězni trans v ženských věznicích

Alix Aharon, zakladatelka projektu Gender Mapping, který se snaží čelit ideologii genderové identity, RT řekl, že umožněním biologických mužů ve státních ženských věznicích Kalifornie „odsoudila ženy, které spáchaly jakýkoli zločin, k trestu sexuálního násilí. ”

zdroj: RT.com